Linki, podziękowania

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe Oberschlesischen Schmalspurbahnen Upper Silesian Narrow Gauge Railways

Website (C) 1997-2007 Jakub Halor

 


STRONY POLSKIE

STRONY ZAGRANICZNE

Forum dyskusyjne GKW, PSMK, TOZK
Internetowe archiwum GKW
Zdjęcia z pociągu "kolej od kuchni" 6.02.2005
Skansen kolejowy TOZK w Pyskowicach
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych
Stacja wąskotorowa w Rudach
Tabor wąskotorowy w Polsce

Kolej linowa WPKiW w Chorzowie - ELKA
Strony modeli kolejowych (z giełdą) autora
Strony ze zdjęciami polskiej komunikacji miejskiej z 1980 r.  

Polskie strony poświęcone tematyce kolejowej  

Koleje wąskotorowe w Polsce - strony w języku angielskim
Strony Pomorskich Kolei Dojazdowych autora w języku angielskim
WorldRailFans.Org
Kolej wąskotorowa Tremesna ve Slezsku-Osoblaha
Koleje wąskotorowe Saksonii
Swiss Narrow Gauge Railways
Welsh Highland Railway
Kolej dziecięca w Budapeszcie
World Wide Rail Sites

Serdeczne podziękowania za wsparcie przy powstawaniu niniejszych stron, którego udzielili: Wolfgang Ewers, Dave Meller, Jarek Stawarz, Andrzej Tajchert. Nade wszystko podziękowania dla Krzysztofa Soidy, badacza historii kolei górnośląskich, autora szeregu bezcennych książek i publikacji o GKW. Pawłowi Cieślarowi dzięki za strony traktujące o powstaniu i burzliwych dziejach skansenu w Rudach. Danielowi Kiperowi, Jakubowi Kufie, Mariuszowi Senderowskiemu, Tadeuszowi Suchorolskiemu, Markowi Szymańskiemu i wielu innym za wspaniałe zdjęcia i rysunki wzbogacające te strony. Wszystkim osobom zaangażowanym w odbudowę GKW - podziękowania największe za ofiarną pracę i wytrwałość. Grzegorzowi Kapuście i Mirkowi Kiełboniowi podziękowania za zaproszenia na Traper Zugi. Specjalne podziękowania dla Leszka Benedyktowicza za charakterystyki trakcyjne parowozów GKW, dla Bartosza Koszowskiego za kolekcję zdjęć z pleneru fotograficznego w Warsztatach i dla wielu innych, nie wymienionych z imienia i nazwiska osób, które cennymi uwagami i archiwalnymi zdjęciami wzbogacili niniejsze strony.  

Podziękowania kieruję również do wszystkich urzędów (w szczególności Urzędu Miasta w Bytomiu) i instytucji, bez których wsparcia niemożliwa byłaby reaktywacja i promocja Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. 

Aby wkleić na swej stronie banner (400x100 pikseli) Górnośląskich Kolei Wąskotorowych proszę o umieszczenie na stronie poniższego kodu html:

<a href="http://www.gkw.prv.pl">
<img src="http://cn.com.pl/~di1/gkwbaner.jpg" width="400" height="100" alt="Górnośląskie Koleje Wąskotorowe" border="0"></a>

 

Poprzednia Menu